Pipe of the Flavor line with the honey flavored bowl that allows you to have a sweet break-in. The honey-colored mouthpiece recalls the design of the hives, the themed box and the pipe cleaner created specifically to recall the tool that collects the honey from the jar, make this pipe very sweet and unique. Rusticated brownblast honey coloured finishing, filter 6 mm.
Savinelli Miele Collection 311 pipe, rusticated brownblast finish, semi-bent Poker shape, 6mm honey-colored methacrylate mouthpiece recalling the design of beehives. New, never smoked. In original packaging with dustbag.
Misure (Measures) in mm
| Lunghezza (Lenght) | 137 mm |
| Altezza testa (Bowl height) | 49 mm |
| Diametro esterno Min-Max (External bowl diameter Min-Max) | 38 mm |
| Diametro fornello (Chamber diameter) | 18 mm |
| Profondità fornello (Chamber depth) | 38 mm |
| Peso (Weight) | 45 g |
Caratteristiche (Details)
| Marchiature (Stampings) | SAVINELLI MIELE 311 MADE IN ITALY |
| Stato (Condition) | Nuova (New) |
| Bocchino (Mouthpiece - Stem) | Metacrilato (Methacrylate) |
| Filtro (Filter) | 6mm |
For further information, please contact us at info@tabaccheriaguzzi.it