Pipe Caminetto 193 EVENT 2026, brown smooth finishing, shape stand up cherrywod poker copper ring, methacrylate mouthpiece. New, never smoked. In original box with sock. Hand made by Tommaso Ascorti.
Misure (Measures) in mm
| Lunghezza (Lenght) | 135 mm |
| Altezza testa (Bowl height) | 55 mm |
| Diametro esterno Min-Max (external bowl diameter Min-Max) | 30-44 mm |
| Diametro fornello (Chamber diameter) | 19.5 mm |
| Profondità fornello (Chamber depth) | 40 mm |
| Peso (Weight) | 54 g |
Caratteristiche (Details)
| Marchiature (Stampings) | Caminetto EVENT 2026 Handmade in Italy |
| Stato (Condition) | Nuova (New) |
| Bocchino (Mouthpiece - Stem) | Metacrilato (Methacrylate) |
| Filtro (Filter) | NO |
For further information, please contact us at: info@tabaccheriaguzzi.it
1.Lunghezza:
135
2.Altezza Testa:
55
3.Diametro Fornello:
30-44
4.Diametro Interno Fornello:
19.5
5.Profondità Fornello:
40
Bocchino:
Metacrilato
Condizione:
NUOVA
Finissaggio:
Liscia
Forma:
Semicurva
Marchio/Produttore:
Caminetto
Materiale:
Radica
Nazione:
Italia
Sacchetto Originale:
SI
Scatola Originale:
SI
Shape/Forma:
poker