Savinelli ALLIGATOR Collection pipe, custom finish, Billiard shape, black acrylic stem, 6mm bore. New, never smoked. In elegant original packaging with a cloth pouch. The 114 KS model is a roomy straight Billiard, a saddle-mouthed version of the more famous 111 KS.
ILLUSTRATIVE PURPOSE ONLY if you want to see the exact pipe you will receive, write to us at info@tabaccheriaguzzi.it or whatsapp 3791416968
ILLUSTRATIVE PURPOSE ONLY
if you want to see the exact pipe you will receive,
write to us at info@tabaccheriaguzzi.it or whatsapp 3791416968
Misure (Measures) in mm
| Lunghezza (Lenght) | 150 mm |
| Altezza testa (Bowl height) | 52 mm |
| Diametro esterno Min-Max (external bowl diameter Min-Max) | 39 mm |
| Diametro fornello (Chamber diameter) | 21 mm |
| Profondità fornello (Chamber depth) | 46 mm |
| Peso (Weight) | 46 g |
Caratteristiche (Details)
| Marchiature (Stampings) | Savinelli ALLIGATOR 114 MADE IN ITALY |
| Stato (Condition) | Nuova (New) |
| Bocchino (Mouthpiece - Stem) | Metacrilato (Methacrylate) |
| Filtro (Filter) | NO |
Se sei interessato alla pipa e vuoi visionarla ad alta risoluzione, puoi spedire una email a info@tabaccheriaguzzi.it indicando il codice del prodotto (lo trovi sotto il titolo).
Per informazioni aggiuntive puoi contattarci tramite email info@tabaccheriaguzzi.it.