Technical, dynamic and extraordinary. Sporty designer pipe with cooling fins made of ceramic composite. The upper ring on the bowl is also made of briar wood and repeats the color of the pipe bowl. Comes in a gift box.
IMMAGINI DIMOSTRATIVE
Se vuoi vedere l'esatta pipa che ti verrà inviata,
scrivici una mail a info@tabaccheriaguzzi.it. o mandaci un whatsapp a 3791416968.
Misure (Measures) in mm
| Lunghezza (Lenght) | 150 mm |
| Altezza testa (Bowl height) | 55 mm |
| Diametro esterno Min-Max (External bowl diameter Min-Max) | 45 mm |
| Diametro fornello (Chamber diameter) | 20 mm |
| Profondità fornello (Chamber depth) | 20 mm |
| Peso (Weight) | 66 g |
Caratteristiche (Details)
| Marchiature (Stampings) | VAUEN EDGAR 1 |
| Stato (Condition) | Nuova (New) |
| Bocchino (Mouthpiece - Stem) | Metacrilato (Methacrylate) |
| Filtro (Filter) | 9mm |
Per informazioni aggiuntive puoi contattarci tramite email info@tabaccheriaguzzi.it.