With DENIM, we combine casual style with everyday practicality - inspired by the distinctive stone-washed look of classic jeans.
Careful sandblasting creates a relief-like surface that can support a pleasantly cool smoking experience. Hand-revealed wood highlights give each pipe its own unique character.
We offer six different bowl shapes to choose from, leaving plenty of room for personal preference, while the brown mottled mouthpiece - like the right belt for your jeans - provides the perfect finishing touch.
IMMAGINI DIMOSTRATIVE
Se vuoi vedere l'esatta pipa che ti verrà inviata,
scrivici una mail a info@tabaccheriaguzzi.it. o mandaci un whatsapp a 3791416968.
Misure (Measures) in mm
| Lunghezza (Lenght) | 144 mm |
| Altezza testa (Bowl height) | 50 mm |
| Diametro esterno Min-Max (External bowl diameter Min-Max) | 48 mm |
| Diametro fornello (Chamber diameter) | 20mm |
| Profondità fornello (Chamber depth) | 35mm |
| Peso (Weight) | 64 g |
Caratteristiche (Details)
| Marchiature (Stampings) | VAUEN 4932 |
| Stato (Condition) | Nuova (New) |
| Bocchino (Mouthpiece - Stem) | Metacrilato (Methacrylate) |
| Filtro (Filter) | 9mm |
Per informazioni aggiuntive puoi contattarci tramite email info@tabaccheriaguzzi.it.