Pipe Dunhill 338 RING GRAIN 4105, BLACK sandblasted finishing, shape dublin, ebonite mouthpiece. Made in England. Pipe made in 2025. In original box with sock. Perfect, new, never smoked.
Misure (Measures) in mm
| Lunghezza (Lenght) | 127mm |
| Altezza testa (Bowl height) | 46 mm |
| Diametro esterno Min-Max (External bowl diameter Min-Max) | 35 mm |
| Diametro fornello (Chamber diameter) | 19 mm |
| Profondità fornello (Chamber depth) | 42 mm |
| Peso (Weight) | 37 g |
Caratteristiche (Details)
| Marchiature (Stampings) | RING GRAIN 4105 Alfred dunhill's THE WHITE SPOT MADE IN ENGLAND 25 |
| Stato (Condition) | Nuova (New) |
| Bocchino (Mouthpiece - Stem) | Ebanite (Ebonite) |
| Filtro (Filter) | NO |
Per informazioni aggiuntive puoi contattarci tramite email info@tabaccheriaguzzi.it.
1.Lunghezza:
146
2.Altezza Testa:
46
3.Diametro Fornello:
35
4.Diametro Interno Fornello:
19
5.Profondità Fornello:
37
Bocchino:
Ebanite
Condizione:
NUOVA
Finissaggio:
Sabbiata
Forma:
Dritta
Marchi:
Dunhill
Marchio/Produttore:
Dunhill
Materiale:
Radica
Nazione:
Gran Bretagna
Sacchetto Originale:
SI
Scatola Originale:
SI
Shape/Forma:
dublin