Pipe Dunhill COUNTY 002 5109, light sandblasted finishing, shape stand up billiard, cumberland mouthpiece. Made in England. Hand made in 2017. In original box. Perfect, new, never smoked.
Misure (Measures) in mm
| Lunghezza (Lenght) | 143 mm |
| Altezza testa (Bowl height) | 45 mm |
| Diametro esterno Min-Max (External bowl diameter Min-Max) | 40 mm |
| Diametro fornello (Chamber diameter) | 20 mm |
| Profondità fornello (Chamber depth) | 35mm |
| Peso (Weight) | 51 g |
Caratteristiche (Details)
| Marchiature (Stampings) | COUNTY 5101 21 Alfred dunhill's THE WHITE SPOT MADE IN ENGLAND |
| Stato (Condition) | Nuova (New) |
| Bocchino (Mouthpiece - Stem) | CUMBERLAND (Cumberland) |
| Filtro (Filter) | NO |
Per informazioni aggiuntive puoi contattarci tramite email info@tabaccheriaguzzi.it.