Pipe Dunhill COUNTY 326 5222, light sandblasted finishing, shape stand up, cumberland mouthpiece. Made in England. Hand made in 2023. In original box. Perfect, new, never smoked.
Misure (Measures) in mm
| Lunghezza (Lenght) | 142 mm |
| Altezza testa (Bowl height) | 52 mm |
| Diametro esterno Min-Max (External bowl diameter Min-Max) | 38 mm |
| Diametro fornello (Chamber diameter) | 20 mm |
| Profondità fornello (Chamber depth) | 43 mm |
| Peso (Weight) | 48 g |
Caratteristiche (Details)
| Marchiature (Stampings) | COUNTY 5222 23 Alfred dunhill's THE WHITE SPOT MADE IN ENGLAND |
| Stato (Condition) | Nuova (New) |
| Bocchino (Mouthpiece - Stem) | CUMBERLAND (Cumberland) |
| Filtro (Filter) | NO |
Per informazioni aggiuntive puoi contattarci tramite email info@tabaccheriaguzzi.it.