Pipe Dunhill 334 COUNTY 4114, brown sandblasted finishing, shape half bent dublin, cumberland mouthpiece. Made in England. Pipe made in 2026. In original box with sock. Perfect, new, never smoked.
Misure (Measures) in mm
| Lunghezza (Lenght) | 134 mm |
| Altezza testa (Bowl height) | 38 mm |
| Diametro esterno Min-Max (External bowl diameter Min-Max) | 38 mm |
| Diametro fornello (Chamber diameter) | 20,5 mm |
| Profondità fornello (Chamber depth) | 42 mm |
| Peso (Weight) | 41 g |
Caratteristiche (Details)
| Marchiature (Stampings) | COUNTY 4114 26 Alfred dunhill's THE WHITE SPOT MADE IN ENGLAND |
| Stato (Condition) | Nuova (New) |
| Bocchino (Mouthpiece - Stem) | Cumberland (Cumberland) |
| Filtro (Filter) | NO |
Per informazioni aggiuntive puoi contattarci tramite email info@tabaccheriaguzzi.it.