Pipe Dunhill 207 AMBER ROOT 3122, brown smooth finishing, shape stand up poker, ebonite mouthpiece. Made in England. Pipe made in 2025. In original box with sock. Perfect, new, never smoked.
Misure (Measures) in mm
| Lunghezza (Lenght) | 127 mm |
| Altezza testa (Bowl height) | 42 mm |
| Diametro esterno Min-Max (External bowl diameter Min-Max) | 30 mm |
| Diametro fornello (Chamber diameter) | 17 mm |
| Profondità fornello (Chamber depth) | 37 mm |
| Peso (Weight) | 29 g |
Caratteristiche (Details)
| Marchiature (Stampings) | AMBER ROOT 3122 Alfred dunhill's THE WHITE SPOT MADE IN ENGLAND 25 |
| Stato (Condition) | Nuova (New) |
| Bocchino (Mouthpiece - Stem) | Ebanite (Ebonite) |
| Filtro (Filter) | NO |
If you require any further information, please feel free to contact us by email info@tabaccheriaguzzi.it.
1.Lunghezza:
127
2.Altezza Testa:
42
3.Diametro Fornello:
30
4.Diametro Interno Fornello:
17
5.Profondità Fornello:
37
Bocchino:
Ebanite
Condizione:
NUOVA
Finissaggio:
Liscia
Forma:
Dritta
Marchi:
Dunhill
Marchio/Produttore:
Dunhill
Materiale:
Radica
Nazione:
Gran Bretagna
Sacchetto Originale:
SI
Scatola Originale:
SI
Shape/Forma:
poker