Pipe Dunhill 312 RUBYBARK 4105, red sandblasted finishing, shape dublin with silver ring, ebonite mouthpiece. Made in England. Pipe made in 2024. In original box with sock. Perfect, new, never smoked.
Misure (Measures) in mm
| Lunghezza (Lenght) | 146 mm |
| Altezza testa (Bowl height) | 46 mm |
| Diametro esterno Min-Max (External bowl diameter Min-Max) | 35 mm |
| Diametro fornello (Chamber diameter) | 19 mm |
| Profondità fornello (Chamber depth) | 37 mm |
| Peso (Weight) | 38 g |
Caratteristiche (Details)
| Marchiature (Stampings) | RUBYBARK 4105 Alfred dunhill's THE WHITE SPOT MADE IN ENGLAND 24 |
| Stato (Condition) | Nuova (New) |
| Bocchino (Mouthpiece - Stem) | ebanite (ebonite) |
| Filtro (Filter) | NO |
If you require any further information, please feel free to contact us by email info@tabaccheriaguzzi.it.
1.Lunghezza:
146
2.Altezza Testa:
46
3.Diametro Fornello:
35
4.Diametro Interno Fornello:
19
5.Profondità Fornello:
37
Bocchino:
Ebanite
Condizione:
NUOVA
Finissaggio:
Sabbiata
Forma:
Dritta
Marchi:
Dunhill
Marchio/Produttore:
Dunhill
Materiale:
Radica
Nazione:
Gran Bretagna
Sacchetto Originale:
SI
Scatola Originale:
SI
Shape/Forma:
dublin